foto.jpg, 107kB

SOS hlásky

V krizových situacích, nejčastěji při nehodách, je vyžadováno rychlé přivolání bezpečnostních a záchranných složek. Síť mobilních operátorů však bývá v takovýchto případech velmi rychle zahlcena a dovolání se pomoci je problematické. S SOS hláskou se pomoci dovoláte vždy.


Komunikace vyškoleného dispečera s SOS hláskou je usnadněna nejen díky hlasitě reprodukovanému hovoru, ale i vícejazyčné komunikaci pomocí grafického displeje a tlačítek. Ovládacími prvky jsou tři podsvícená tlačítka v nerezovém antivandal provedení, která slouží k přivolání potřebné pomoci, případně k pohybu v menu displeje. Mimo hlavní telefonní funkce slouží SOS hláska i jako přípojný bod pro mnohá externí zařízení - meteorologické stanice, sčítače dopravy, PLC, kamerové systémy… Díky široké databázi podporovaných průmyslových komunikačních protokolů, např. Modbus RTV TCP/IP či UDP, Ethernet/IP, Profibus…, a snadné integraci do systémů SCADA a HMI/MMI, lze okamžitě připojit jakékoliv vaše zařízení a přenášet jeho stavy. Vlastní skelet zařízení je zhotoven z chemicky odolného nerezu s kvalitní povrchovou úpravou odolnou proti poškození, splňující požadované normy a krytí. Je rozdělen na dvě samostatné uzamykatelné části s různými zámky. Jednotlivé SOS hlásky jsou začleněny do systému DIS – Dálniční Informační Systém, kde jsou zobrazovány jejich jednotlivé stavy a ovládací funkce. Do dálničního informačního systému lze zakomponovat např. řízení značek proměnné informace (ZPI), ovládání osvětlení vozovky, informace ze sčítačů dopravy, informace ze zabezpečovacích zařízení…

 

      SOS hláska TCSIP02

 

 

Příslušenství:

Držák hlásky - 06 DF 031 00

Výrobek je určen stavením firmám, které zhotovují betonové základy pod všechny SOS hlásky výrobce SPEL, a.s. na dálnicích a rychlostních silnicích. Zjednodušuje ustavení a dodržení rozteče šroubů, na které se nasazuje hláska. Zároveň umožňuje jednoduchou fixaci a vystředění chráničky.