foto.jpg, 107kB

Smart city

Smart city“ je v současné době jedním z nejrecitovanějších termínů spojených s rozvojem městských aglomerací. Ohromný rozvoj technologie umožňuje zcela novým způsobem řešit problémy měst tak, aby město bylo co nepříjemnějším místem pro residenty i návštěvníky města. Doprava a parkování- smart parking- je asi nejdůležitější částí všech projektů „smart city“, přímo ovlivňuje spokojenost všech řidičů pohybujících se ve městě.

Smart parking“ vyžaduje snímání stavu parkovacího místa a přenos této informace do databáze, kde se vyhodnocuje. Informace o volných/obsazených parkovacích místech je odesílána na informační panely a na web stránku, případně mobilní aplikaci ve smart telefonu nebo tabletu. Jednou z technologických možností je mít na každém parkovacím místě zabudovaný magnetický snímač s bezdrátovým přenosem jeho stavu do databáze.

Firma SPEL a.s. disponuje právě touto technologií na základě smlouvy, kterou uzavřela v červu 2016 se švýcarskou firmou Tinynode.  Technologie  firmy  Tinynode je ověřená velkým množstvím realizací a je otevřená pro použití třetími stranami. Informace o firmě Tinynode najdete na   www.tinynode.com.

 

SPEL a.s., autorizovaný distributor firny Tinynode nabízí v České a Slovenské Republice dodávky a technickou podporu na výrobky firmy Tinynode. Seznam nabízených výrobků s popisem technických parametrů je uveden dále.

 

 

Pokud máte zájem o partnerství- použití výrobků firmy Tinynode  ve Vašich projektech- kontaktujte pana Tomáše Kmenta, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Rádi Vám poskytneme veškeré obchodní a technické informace a pomůžeme při realizaci Vašeho projektu.