foto.jpg, 107kB

Technický rozvoj

Oddělení Technický rozvoj firmy SPEL, a.s. se zaměřuje na poslední trendy v elektronice, provádí vývoj a výzkum nových technologií a rozvíjí technologie stávající. Silný vývojový tým a špičkové vybavení laboratoří umožňují udržovat vývoj na technologickém vrcholu současnosti. Schopnost uvádět na trh v krátké době kvalitní a ověřené výrobky poskytuje náskok před ostatními výrobci obdobných zařízení. Koncepce vývoje a výzkumu firmy SPEL, a.s. je dlouhodobá a neustále se rozvíjí a rozšiřuje.

VÝVOJ SNÍMAČŮ ŘADY SMART4HOUSE

Jedním ze současných aktivních projektů je vývoj autonomních senzorů pro domácí použití z řady Smart4House. Počáteční ideou bylo dát uživateli zařízení, které by umožňovalo jednoduše informovat o různých událostech v domácnosti. Zařízení mělo být jednoduché na obsluhu, nenáročné na údržbu, schopné dlouhodobého provozu z baterií a s konektivitou na internet přes Wi-Fi. Uživatel měl být informován o stavu čidla notifikací na chytrém telefonu. Z těchto parametrů vznikla první specifikace řady Smart4House, která byla dále doplněna o návaznost na CLOUD i dalšími službami, jako je mail servis, SMS servis a další. Rodina snímačů Smart4House se neustále rozrůstá a vizí do budoucna je obsáhnout celou řadu čidel pro kompletní obsluhu domácností, tzv. chytrého domu.

   P1010216-s.jpg    WLD-02-3.jpg    WLA6.jpg

 

3d-printer-transparentTECHNOLOGIE

Výroba probíhá na moderních linkách v kontrolovaném prostředí. Důsledným dodržováním předepsaných postupů je dosahováno vysoké kvality a spolehlivosti. Při vývoji, výrobě i distribuci klade firma SPEL, a.s. důraz na ochranu životního prostředí, všechny použité materiály jsou netoxické, bez obsahu těžkých kovů a splňují normy RoHS. Ve výrobním závodě  využíváme energie z obnovitelných zdrojů. Prototypové kusy krabiček a obalů vznikaly ve vlastním designerském centru, které je vybaveno technologií 3D tisku a 3D scanu,  kompletní linkou vakuového lití plastů. Aby bylo dosaženo požadovaných parametrů, jsou snímače řady Smart4House osazenu procesory s ultranízkou spotřebou. Wi-Fi část je osazena kvalitními obvody od předních výrobců Wi-Fi technologií. Firma SPEL, a.s. také vyvinula a provozuje vlastní CLOUD, datové úložiště pro informace ze snímačů. Toto řešení umožňuje vysoký stupeň flexibility a nezávislost na dalších subjektech.

 

SPOLEHLIVOST A KVALITA

Již při fázi návrhu snímače je věnována značná pozornost kvalitě a robustnosti řešení, použití kvalitních součástí zaručuje dlouhý a bezproblémový provoz. Všechny typy snímačů řady Smart4House procházejí před uvedením na trh náročnými zkouškami, například zkouškou elektromagnetické kompatibility, odolnosti v prostředí, provozní spolehlivosti a dalšími. Tento postup umožňuje zjistit a odstranit případné problémy ještě před uvedením na trh a zákazník tak získá maximálně spolehlivý a kvalitní přístroj.

 

3D tisk a 3D scan

Tato metoda výroby je vhodná pro rychlou výrobu vzorků, kusovou výrobu složitých součástí nebo modelů pro zhotovení licích forem pro malosériovou výrobu. Technologie 3D tisku dovoluje vyrábět díly, které nelze vyrobit jinou technologií.
Díly je možno vyrobit pomocí naskenování dodané předlohy nebo na základě dat z 3D CAD systémů, případně překreslení standardních výkresů v 3D CAD. Díly jsou vyrobeny z ABS (základní barva je bílá, ale je možno zvolit i jiné barvy), maximální rozměr 250x250x300mm, větší díly je možno vyrobit po částech a slepit.

Oblasti použití:
Strojírenství, elektrotechnika, opravárenství, modelářství, průmyslový design, architektura ...

 

Model vytištěný z CADu     Tiskárna FORTUS 250     Konstrukční díly

IMG-1601 IMG-1619 IMG-1592

Cena dílu je dána spotřebou konstrukčního a podpůrného materiálu, dobou tisku a dobou přípravy dat.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   nebo  tel. 602 418 880