Aktuality

Navigační systém v Harrachově

Harrachov má nový navigační systém, který předává informace řidičům na velkých digitálních tabulích a tím usnadňuje řidičům orientaci. 7 dynamických cedulí naviguje řidiče na volná parkoviště. Kromě informace, zda je na parkovišti volno, ukazuje systém i počet volných parkovacích míst.


Konec zneužívání parkovacích stání s časovým omezením

Velmi běžnou praxí, zejména v centru měst, je zneužívání parkovacích stání s časovým omezením, kdy řidiči nechávají svoje vozidlo stát déle, než je dovoleno. Vyhrazená stání se čtvrthodinovým či půlhodinovým limitem jsou tak běžně obsazena celý den. Není tak splněn jejich základní účel a veřejnost či podnikatelé si poté stěžují, že nemohou místo využít pro vykládku zboží atd.


Kamerová detekce obsazenosti v Lokti

Ve městě Loket byl zrealizován projekt, jehož cílem je online monitoring vozidel a určení počtu zbývajících volných parkovacích míst na ploše náměstí pomocí kamerové detekce. Další fází projektu je rozmístění informačních navigačních cedulí, které budou informovat o obsazenosti parkovacích míst, navigovat na volná parkoviště a tím omezí i hustot provozu v centru města.


V ulicích Mladé Boleslavi instalovány první SOS City hlásky

V Mladé Boleslavi bylo instalováno prvních 10 SOS City hlásek. Další budou rozmístěny po celém území města v příštím roce. Tyto hlásky jsou využívány pro prevenci kriminality a zvýšení bezpečnosti občanů města, slouží veřejnosti jako pomoc při řešení mimořádných situací.


Chytré autobusové zastávky v Kolíně

Společně s městem Kolín jsme opět podnikli další krok, jak udělat z chytrého města ještě chytřejší. Tentokrát jsme spolupracovali na modernizaci autobusových zastávek. Občané si tak mohli všimnout, že na několika zastávkách jsou kromě papírových jízdních řádů dostupné také digitální obrazovky či panely, které poskytují rozličné informace. Jedná se o tzv. chytré autobusové zastávky.