Aktuality

Rozhovor o chytrých městech na Rádiu Zet

Slovní spojení jako „chytré město“ nebo „smart city“ jsou v poslední době poměrně často slyšet. Mnohdy ale veřejnost netuší, co všechno si pod těmito pojmy představit. O chytrých městech a zejména řešení v dopravě a parkování se v Radiu Zet rozpovídal náš Obchodní ředitel pro Smart City, Jan Holovský.


Navštivte nás na veletrhu SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS v Letňanech

SPEL, a.s. Vás srdečně zve na veletrh s názvem SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, kde představíme naše technologie Smart4City, které jsou součástí již několika měst. Zároveň bychom rádi zvedli povědomí o dalších produktech formou prezentace a osobního setkání u našeho stánku, kde bude možné vidět některé z našich produktů i fyzicky.


Inteligentní autobusové označníky v Mladé Boleslavi

Město Mladá Boleslav se opět stane o něco chytřejším a přívětivějším. Tentokrát hlavně pro cestující, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. Na čtyřech frekventovaných autobusových zastávkách jsme instalovali inteligentní autobusové označníky.


Snížení energetické náročnosti Zlíchovského tunelu

Cílem realizace bylo snížení energetické náročnosti Zlíchovského tunelu a to s pomocí výměny stávajícího sodíkového osvětlení za nová a moderní LED svítidla. Práce zahrnovaly také výměnu veškeré kabeláže a transformátorů. Dalším cílem bylo zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravního provozu ve Zlíchovském tunelu, jehož intenzita je jednou z nejvyšších v Praze. Výměna osvětlení probíhala výhradně za nočních uzávěr, které byly provedeny vždy 4x v týdnu a to od čtvrtka do pondělního rána. Vždy od 23:00 do 5:00 následujícího dne.


Navštivte nás na veletrhu Intertraffic Amsterdam 2022

SPEL, a.s. budete moci letos potkat na jednom z nejvýznamnějších veletrhů o mobilitě, dopravní infrastruktuře a managementu a samozřejmě také parkování. Přijďte nás navštívit na stánek číslo 10.523, ať můžeme osobně probrat novinky z našeho oboru a představit Vám to nejzajímavější.