Aktuality

Aplikace Smart4City Parkování nově v Pardubicích

Od začátku února s naší aplikací zaparkujete již v 10 městech. Tentokrát se na naší mapě nově objevilo město Pardubice. Řidiči tak mají možnost za parkování zaplatit jednoduše s pomocí mobilního telefonu, nemusí hledat drobné, ani stát fronty u parkovacích automatů. Věříme, že všichni občané i návštěvníci Pardubic si aplikaci brzy oblíbí.


SPEL, a.s. partnerem na konferenci „Chytré město v praxi“

Město Kolín ve spolupráci se společností SPEL, a.s. uspořádalo 15. 5. 2019 konferenci s názvem „Chytré město v praxi“, Tato akce byla určena především odborné veřejnosti a zástupcům z měst či obcí, které mají inovativní přístup a chtějí uplatňovat chytrá řešení v praxi. Hlavním cílem této konference bylo předat si zajímavé poznatky a navzájem se poučit o tom, jaké technologie a přístupy mohou městům pomoci při řešení různorodých problémů.


poděkování žáků III.A ZŠ Bezručova

Vážený pane starosto,  místostarostové  a zúčastnění

před rokem a půl jsme s pomocí sponzorů a především podpory města Kolína vysadili na okraji lesoparku Borky u psího útulku „Námořnické stromořadí pro Kolín“. Každý žák první třídy napsal pohádkový příběh stromu a s pomocí rodičů se vysadily lípy, které se pomaličku rozrůstají. Pomáhá jim k tomu nejen zavlažování firmou AVE, ale i pravidelná kontrola při malebných procházkách malých „Námořníků“ s rodiči, prarodiči či při třídní vycházce.

„Námořnickém  stromořadí“ nezahálí. Letos se zrodil nápad a tak pokračujeme. Děti, rodiče, paní vychovatelky, kamarádi a paní učitelka se rozhodli vítat nový rok pravidelně, a to první sobotu v novém roce. Letos nás na prvním setkání bylo docela dost, ale myslíme si, že nás příště bude ještě více.  Nezapomněli jsme ani na zvířátka, a tak děti ozdobily pamlsky okolní borovice.

Velice si vážíme Vaší podpory a posíláme Vám pár fotek.

Hodně štěstí a zdraví v novém roce 2019 Vám přejí

 žáci III.A ZŠ Bezručova a paní učitelka Marie Procházková


Experimentální vývoj


Článek v časopise British Parking Association

V časopisu British Parking Association  vyšel článek o chytrém parkování v Kolíně, kde firma Spel implementuje smart parking firmy Paradox Engineering a Tinynode.

 

Dokument ke stažení v zde.