Aktuality

Inteligentní autobusové označníky v Mladé Boleslavi

Město Mladá Boleslav se opět stane o něco chytřejším a přívětivějším. Tentokrát hlavně pro cestující, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. Na čtyřech frekventovaných autobusových zastávkách jsme instalovali inteligentní autobusové označníky.


Snížení energetické náročnosti Zlíchovského tunelu

Cílem realizace bylo snížení energetické náročnosti Zlíchovského tunelu a to s pomocí výměny stávajícího sodíkového osvětlení za nová a moderní LED svítidla. Práce zahrnovaly také výměnu veškeré kabeláže a transformátorů. Dalším cílem bylo zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravního provozu ve Zlíchovském tunelu, jehož intenzita je jednou z nejvyšších v Praze. Výměna osvětlení probíhala výhradně za nočních uzávěr, které byly provedeny vždy 4x v týdnu a to od čtvrtka do pondělního rána. Vždy od 23:00 do 5:00 následujícího dne.


Navštivte nás na veletrhu Intertraffic Amsterdam 2022

SPEL, a.s. budete moci letos potkat na jednom z nejvýznamnějších veletrhů o mobilitě, dopravní infrastruktuře a managementu a samozřejmě také parkování. Přijďte nás navštívit na stánek číslo 10.523, ať můžeme osobně probrat novinky z našeho oboru a představit Vám to nejzajímavější.


O něco bezpečnější Vrchlického sady v Praze

Bezpečnost a nízká kriminalita je jedním ze základních cílů každého města. Ne vždy je však jednoduché tento cíl zajistit. O to složitější to poté bývá v tak značně vytížených oblastech, jakou je Hlavní nádraží v Praze. V dnešní době však existují zařízení, která mohou městům v tomto ohledu značně pomoci. Jedním z nich jsou City SOS hlásky, které městům dodává kolínská firma SPEL. Ta nejnovější je instalována právě ve Vrchlického sadech u Hlavního nádraží v Praze.


Dvacet minut a dost! Pražskou ulici v Kolíně nově monitoruje kamerový systém

Pražská ulice v Kolíně, v úseku od pekařství Hankovec až po křižovatku s ulicí Na Hradbách, umožňuje všem řidičům bezplatně zaparkovat vozidlo po dobu 20 minut. Bohužel, velké množství řidičů tento omezený čas nerespektuje, automobil zde odstaví i na několik hodin a ulice je tak stále přeplněná. S nově nainstalovaným kamerovým systémem však přichází změna!